Živá hudba na soukromé
akce, plesy, svatby... Liberec
Postup výuky hry na kytaru
Systematická výuka hry na kytaru se dá přirovnat ke schodům vedoucím do nejvyššího patra mrakodrapu. Na této cestě nemůžete jednoduše použít výtah a svou cestu tak zázračně urychlit a zkrátit. Musíte se obrnit trpělivostí, pracovitostí a postupovat zvolna krok po kroku. Metodické postupy výuky na sebe logicky navazují a souvisejí spolu. Až se dostanete hodně vysoko, můžete se podívat na pomyslné metry pod vámi a pak si pogratulovat: ušel jsem pěkný kus cesty …
Nabízím se vám jako průvodce na této cestě a věřím, že se kromě práce budete také bavit. Na čem budeme společně postupně pracovat?
Stavební výukovou jednotkou jsou stupnice a intervaly a jejich procvičování ve více oktávách a polohách. Jde samozřejmě o jistý dril, který se dá pilovat i zábavnější formou.
Akordy ve více obratech – i jeden akord lze zahrát různými způsoby.
Prstokladová cvičení jsou výborná pro celkové rozhýbání prstů, a to včetně lenivého malíčku. Jsou tedy nezbytná k procvičování poloh, pro získání velice dobrého základu k budoucímu sólování a k dosažení hbitosti i rychlosti.
Rozebírání známých kytarových riffů a skladeb pomáhá žákovi pochopit tvorbu muziky s jejími logickými harmonickými postupy.
Výuka improvizace v daném schématu je nepostradatelná, protože každý dobrý muzikant musí zkrátka umět improvizovat. Budeme tedy společně hledat tipy a triky, které mohou pozvednout schopnost právě vaší improvizace.
Co hraje v kapele druhá kytara? Je jasné, že dvě kytary v kapele nemohou hrát to samé. Najdeme pro druhou kytaru ten správný úkol.
Typy a triky v sólování, ale i v doprovodné kytaře jsou velice zásadní v okamžiku, když se stanete součástí nějaké kapely. Pro muzikanta je to oříšek na celý život. Existuje mnoho technik a ''podvodů'', jako jsou třeba tzv ''Pull offy'', které dokonale vyzvednou úroveň vašeho hraní. Je ale velmi těžké odhadnout, kam se který z nich hodí.
Rytmická cvičení