Kapela Aura Liberec

Živá hudba na soukromé
akce, plesy, svatby... Liberec

www.kapela-aura.cz
lekcekytary.cz na Facebooku


Něco málo o mně

Jsem levák, s čímž souvisí potíže při nákupu kytar, ale ne při výuce. Z mé zkušenosti je to naopak výhoda, neboť při sezení se žákem naproti sobě, máme krky kytar souběžně, nikoli každý na druhé straně.

David Fajmon – Kytarista

V 16 letech jsem potkal člověka, který mne provázel od mých hudebních začátků a který bude pro mne navždy jedním z nejdůležitějších lidí mého života. Potkal jsem totiž Karla Bareše, výjimečného muzikanta a chytrého člověka, kapelníka známého orchestru Ladislava Bareše.  Stal se mým učitelem kytary, mým druhým otcem. Hodiny kytary, které jsem u něho po večerech absolvoval, se protahovaly z běžných  šedesáti minut na tři hodiny a více. Hráli jsme spolu, ale také vedli dlouhé, úžasné rozhovory, nejen o muzice.  Hrál jsem během té doby už se dvěma rockovými kapelami – Aura a Bonba, ale hodiny strávené s Karlem Barešem byly pro můj muzikantský rozvoj i směřování naprosto osudové.  Po čase mi řekl, že si ze mne chce vychovat kytaristu do svého orchestru. Pro mě to byla velká pocta a moc to pro mne znamenalo. Nicméně jako každý puberťák jsem odmítal cvičit noty. Toužil jsem neustále jamovat a sólovat. Na to jsem posléze doplatil, když mi pan Bareš jednoho večera zavolal, že o víkendu hraji s jeho orchestrem. Byla to jasná léčba šokem, symbolické naplácání na zadek. Hodil mne mezi muzikanty profesionály, nekonečné notové partitury a akordové značky a hraj ... I přesto, že jsem v té době hrál, troufám si říct, na dobré úrovni, z mého komba se z 90% linulo pouze hlasité ticho ... Oxymóron, který mi v tu chvíli vůbec nepřišel k smíchu.

Karel mne posléze přivedl jako nového člena také do orchestru Rudy Janovského. To mne konečně donutilo věnovat pozornost výuce not a zrychlení čtení akordových značek. Následovala plesová sezóna a pro mne několik hraní s orchestrem Ladislava Bareše. Být členem těles, tvořených profesionálními muzikanty, je neuvěřitelná zkušenost. Mnoho cenných rad jsem dostal například od baskytaristy Martina Lehkého, který doprovází v současnosti Lucií Bílou.

Když se ohlédnu ještě jednou zpět, musím znovu poděkovat. Vím, že za velký kus hudebního vzdělání i za ty tři skvělé, tentokrát už levoruké kytary, vděčím Karlu Barešovi, mému úžasnému učiteli a druhému otci, na kterého nikdy nezapomenu. A moje sliby vůči němu naplním …

David Fajmon – Kytarista

Nyní aktivně hraji svatební obřady a jiná podbarvení, ať už sám, nebo jako dua: saxofon, housle, klavír…

Kapela Aura je můj život. Hrajeme plesy, firemní a soukromé akce.

A můj nový učitel? Finančně je to nákladné, ale mnohé mi to přineslo. Dlouhou dobu pracuji na fingerstyle technikách pod vedením angličana jménem Daryl Kellie.

nahoru